Little England - Družina
Little England - Základní škola ‎/ School

Naším cílem je pomoci
Vašim dětem vybudovat co
nejpevnější základy

…pro jejich budoucnost

Náš tým

 

Mgr. Eliška Pobežalová – ředitelka a učitelka 1. stupně ZŠ

Vystudovala jsem učitelství 1. stupně ZŠ a Anglický jazyk, během svých studií jsem strávila v průběhu dvou let několik měsíců v Londýně jako studentka i jako au-pair. Absolvovala jsem intenzivní kurz na téma environmentální výchovy na pedagogické fakultě ve Vídni. Po úspěšném ukončení vysokoškolských studií jsem začala působit v sektoru soukromého základního vzdělávání, které pro mne vždy představovalo příslib širších možností a příležitostí ve smyslu kvalitnějšího, pokrokovějšího přístupu ke vzdělávání.
Vnímání světa dětskýma očima je v mnohém jedinečné, flexibilita jejich myšlení, touha po poznání i schopnost vzájemně se dokázat obohatit. Vážím si toho, že se mohu podílet na procesu jejich vzdělávání a kultivování jejich osobnosti, snažím se tak dělat maximum proto, aby z nich vyrostli spokojení, úspěšní a sebejistí jedinci – být učitelem je každodenní výzva, být učitelem u nás v LEA je navíc jedinečnou příležitostí tvořit lepší budoucnost.

 

Mgr. Soňa Morávková – učitelka 1. stupně ZŠ

Vystudovala jsem obor učitelství 1. stupně ZŠ se specializací anglický jazyk na Ostravské Univerzitě v Ostravě. Během svého studia jsem strávila také dva semestry studiem speciální pedagogiky ve švédském Jönköpingu.
V pedagogické praxi na 1. stupni ZŠ působím bez mála 20 let a stále ráda objevuji, poznávám a zároveň ve výuce uplatňuji nové metody a formy práce s dětmi. Velkou část své pedagogické praxe jsem zasvětila výuce v programu Začít spolu, který je zaměřen především na podněcování dětí ke kooperaci a vzájemné spolupráci při práci v centrech aktivit.
Od roku 2009 jsem se začala intenzivně věnovat oblasti bilingvního vzdělávání. V tomto oboru jsem byla roku 2011 oceněna cenou the Best Teacher of English Award 2011- zaštítěnou The Prague Post Endowment fund a Velvyslanectvím Spojených států amerických v České republice.
Práce s dětmi mne velmi naplňuje a vnímám ji jako životní poslání. Své studenty se snažím vést ke kritickému přemýšlení, zdravé sebedůvěře, empatii a ochotě nezištně pomáhat ostatním.

 

 

Mgr. Karolína Kubenová – učitelka 1. stupně ZŠ

Vystudovala jsem obor učitelství pro 1. stupeň se specializací na anglický jazyk na Univerzitě Karlově. Během svého studia jsem strávila několik měsíců ve Finsku, o kterém se říká, že je zemí s jedním z nejlepších vzdělávacích systémů na světě. Z pozorování hodin na tamních školách jsem si do své učitelské praxe odnesla partnerský přístup ke komunikaci s žáky. Ve svých hodinách ráda podněcuji diskuzi a řešení problémů skrze kladení otázek. Je pro mě úžasné sledovat, jak žáci na spoustu věcí přijdou sami a zažívají radost z objevování.
Práce s dětmi mě bavila odjakživa. Od dětství jsem chodila do turistického oddílu, později do skauta, kde jsem se stala v šestnácti letech vedoucí. O prázdninách jsem pomáhala s přípravou příměstských táborů a později je sama organizovala. Nyní působím v Little England Academy, kde si nejvíce vážím rodinné atmosféry a vzájemného respektu a empatie.

 

Kateřina Emingerová – asistentka pedagoga 1. stupně ZŠ

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Krnově obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Po dokončení studia jsem pracovala jako pedagog v mateřské škole Ostravě – Porubě a v Horoměřicích. Později jsem nastoupila jako asistent pedagoga a mimoškolní pedagog na základní škole v Roztokách.  Jako malá jsem navštěvovala uměleckou školu ve Studénce a později v Ostravě, kde jsem se věnovala studiu hry na zobcovou flétnu a kytaru. Docházela jsem také na sportovní kroužky a do atletického oddílu v Ostravě. Práce s dětmi je pro mě velice inspirující. Nejvíce na nich obdivuji jejich energii a velkou touhu po poznání.

 

 

Lucie England  – majitelka a učitelka angličtiny

Vystudovala jsem předškolní pedagogiku a od začátku jsem věděla, že práce s dětmi je moje srdcová záležitost. V kombinaci s láskou k anglickému jazyku a dobrodružnou povahou byla moje profesní dráha a budoucnost jasná. Od zkušenosti jako au-pair (které vedly ke zdokonaleni anglického jazyka), přes pozici “private tutor” pro britskou rodinu ve Španělsku, až po mnoholetou zkušenost na pozici “preschool coordinator” v mezinárodni škole v Haagu jsem se  dostávala k několikaleté praxi. Dobrodružná povaha se (kromě cestovaní) promítla do ambice spoluzaložit vlastní mateřskou školu, kterou jsem úspěšně s celým týmem rozšířila na 1. stupeň základní školy. Práce je pro mě zároveň koníčkem, jsem sběratelkou všemožného (vše se totiž dá použít ve výtvarných a jiných projektech s dětmi). Myslím, že jsem profesionální optimistka, baví mě politika, věda, mám ráda dobré jídlo a úplně nejraději trávím čas s rodinou a přáteli.

 

Kim Heidinger – English teacher

I am from Ridgefield Connecticut and I moved to Prague 2 years ago. I started working in schools while in college. I studied at James Madison University where I got my Bachelors and my Masters degrees in Elementary Education. I worked in American public schools for 6 years before I moved here and spent the past 2 years teaching in bilingual preschools. I am very excited to now be part of the Little England community!

 

 

Megan Newnham  – English teacher

Hello everyone! My name is Megan Newnham and I am a 31-year-old American teacher here at Little England. I have been living and teaching in Prague for almost 4 ½ years now and hope to be doing the same for several years to come. I love working with kids and igniting their imaginations for learning and life. Children are naturally curious and applying that innate curiosity to English is something I constantly strive for. Games, songs, crafts, and playful activities are a great way for them to learn and practice their English, but I also love to pair these with more concrete language acquisition. Through everyday use of English they can also learn more phrases and sentence structures that will take their grammar to the next level. I do everything that I can to make sure English is fun and approachable for all my students so that everyone can thrive.Reference

Little England, to jsou jesličky, mateřská škola a první stupeň základní školy, kde se v podstatě všichni znají. Rodinná atmosféra, malý počet dětí ve třídách (ve třetí třídě 7 dětí) a přátelský přístup pedagogického personálu dává dětem pocit domácí pohody. Přístup ...

Číst více
Pro dceru jsme hledali školu, která jí umožní rozvíjet se v tom, co jí jde, a bude ji zdokonalovat v tom, co jí nejde. Školu, která bude vyučovat v souvislostech tak, aby žáci rozuměli ...

Číst více
Mateřskou školu, základní školu 1.stupeň (aktuálně) a pevně věřím, že i plánovaný 2.stupeň můj syn absolvuje (absolvovat nadále bude) takřka od jejího zrodu. Volbu této vzdělávací instituce, po všech zkušenostech zpětně, jsem si v podstatě nijak pečlivěji promýšlet nemusela...

Číst více
Velmi oceňuji přístup, otevřenost a laskavost vyučujících, díky kterým se dcera do školy velmi těší.
Dále se mi líbí široký záběr aktivit po škole v rámci družiny...

Číst více