Little England - Družina
Little England - Základní škola ‎/ School

Naším cílem je pomoci
Vašim dětem vybudovat co
nejpevnější základy

…pro jejich budoucnost

Reference

› Veronika Dhillon - 2021

Little England, to jsou jesličky, mateřská škola a první stupeň základní školy, kde se v podstatě všichni znají. Rodinná atmosféra, malý počet dětí ve třídách (ve třetí třídě 7 dětí) a přátelský přístup pedagogického personálu dává dětem pocit domácí pohody. Přístup pedagogů k dětem je velmi individuální. Není výjimkou, že se bystřejší děti z nižších ročníků mohou zapojit do výuky některých předmětů se staršími kamarády (matematika nebo angličtina). Angličtina je vyučována již v mateřské škole rodilým mluvčím a ve třetí třídě se přidává druhý cizí jazyk. Díky individuálnímu přístupu jsou hodiny angličtiny zajímavé jak pro děti, které s tímto jazykem zatím nemají zkušenost, tak pro děti z dvojjazyčných rodin (jako je naše).
Je úžasné vidět, jak synovi září oči, když mi líčí, co všechno ve škole zažívá: hraní na zobcovou flétnu, lego robotika, návštěvy v Národním divadle, procházky po Praze i po krásné přírodě v okolí školy, dílničky, vaření dle vlastních receptů a spousta zajímavých projektů, na kterých děti pracují společně a učí se tak pomáhat jeden druhému, diskutovat o možných řešeních a spolupracovat. Syn absolvoval MŠ jinde, takže v první třídě nikoho neznal. Během týdne měl ale nové kamarády a milovanou paní učitelku. A po téměř třech letech v Little England? Máme doma sebevědomého, ale k okolí vnímavého žáčka, který nemá nejmenší problém vyjádřit svůj názor a obhájit si ho. Dokáže ocenit práci druhých, netrpí předsudky a ví, že když udělá chybu, není to konec světa ani ostuda, ale šance se naučit něco nového. A to je z velké části zásluha Little England.

› Pavlína Najfusová - 2021

Pro dceru jsme hledali školu, která jí umožní rozvíjet se v tom, co jí jde, a bude ji zdokonalovat v tom, co jí nejde. Školu, která bude vyučovat v souvislostech tak, aby žáci rozuměli tomu, co se ve škole učí, ne jen aby to zvládli opakovat, školu, která vede děti k týmové práci a pomáhá jim utvářet dobré mezilidské vztahy, podporuje v nich tvůrčího ducha a klade důraz na vytváření vlastních řešení a názorů. Školu, kterou zajímá, jak to vidí rodiče. Myslím, že jsme ji našli!

Dalším přínosem je výuka angličtiny s rodilým mluvčím v tématických týdnech, ve kterých se děti dozvídají další informace nad rámec běžné výuky. Velmi oceňujeme přátelskou atmosféru, vstřícnou komunikaci s vedením školy i učitelkami, které jejich práce baví, což je vidět na výsledcích i spokojenosti našich dětí.

Pavlína

› Naděžda Jandová (syn 3.třída) - 2021

LEA - mateřskou školu, základní školu 1.stupeň (aktuálně) a pevně věřím, že i plánovaný 2.stupeň můj syn absolvuje (absolvovat nadále bude) takřka od jejího zrodu.

Volbu této vzdělávací instituce, po všech zkušenostech zpětně, jsem si v podstatě nijak pečlivěji promýšlet nemusela. Hned na “první dobrou” si mne totiž absolutně získala. A to skutečně prvním setkáním se srdečným, pečlivým a velmi erudovaným personálem (počínaje majitelkou, rodilými mluvčími, uklízečkou konče), místem (vlastní zázemí zahrady v sousedství užívané zámecké zahrady, parking, krásná obec), interiérem (účelný, do detailu promyšlený, pohodový, stylový) a “vizí”, která na člověka “dýchá” z každého koutu, a jež se dle mého ve všech směrech postupně naplňuje.

Přání mého syna již z předškolních let, že “by ve školce, škole i spal!!” dlouho nezůstalo bez odezvy (v rámci báječných dětských akcí MŠ, ZŠ i letních týdenních programů), protože na potřeby dětí v první řadě, se zde “slyší”!

Co se vzdělávání týče, nemám výhrad. Ne nadarmo se říká, že až “v krizi a komplikacích” se ukáže. Distanční výuka a naše zahraniční pobyty v důsledku pandemie, perfektní připravenost vyučujícího personálu, lidský, trpělivý přístup každého z nich a výsledný synův pozitivní přístup mi smysluplnost, systematičnost a funkčnost LEA jen potvrdili.

Obrovské “díky” za to!

› Jana Erbenová Těžká (dcera 1.třída) - 2021

Dcera chodí do Little England již od jesliček, celou školku a nyní i do školy. Velmi oceňuji přístup, otevřenost a laskavost vyučujících, díky kterým se dcera do školy velmi těší. Dále se mi líbí široký záběr aktivit po škole v rámci družiny a tudíž již nemusím vodit dceru do jiných kroužků. Tímto velmi děkuji všem, kteří se o mou dceru a ostatní spolužáky takto skvělé starají a dávají jim kvalitní základ do života.

Jana Erbenová Těžká


Reference

Little England, to jsou jesličky, mateřská škola a první stupeň základní školy, kde se v podstatě všichni znají. Rodinná atmosféra, malý počet dětí ve třídách (ve třetí třídě 7 dětí) a přátelský přístup pedagogického personálu dává dětem pocit domácí pohody. Přístup ...

Číst více
Pro dceru jsme hledali školu, která jí umožní rozvíjet se v tom, co jí jde, a bude ji zdokonalovat v tom, co jí nejde. Školu, která bude vyučovat v souvislostech tak, aby žáci rozuměli ...

Číst více
Mateřskou školu, základní školu 1.stupeň (aktuálně) a pevně věřím, že i plánovaný 2.stupeň můj syn absolvuje (absolvovat nadále bude) takřka od jejího zrodu. Volbu této vzdělávací instituce, po všech zkušenostech zpětně, jsem si v podstatě nijak pečlivěji promýšlet nemusela...

Číst více
Velmi oceňuji přístup, otevřenost a laskavost vyučujících, díky kterým se dcera do školy velmi těší.
Dále se mi líbí široký záběr aktivit po škole v rámci družiny...

Číst více