Little England - Mateřská škola
Little England - Mateřská škola / Preschool

Naším cílem je pomoci
Vašim dětem vybudovat co
nejpevnější základy

…pro jejich budoucnost

Náš tým

Lucie England
ředitelka vzdělání
předškolní pedagog

 

Lucie vystudovala předškolní pedagogiku a od začátku věděla, že práce s dětmi tohoto veku je její srdcová záležitost. V kombinaci s láskou k anglickému jazyku a dobrodružnou povahou byla profesní dráha a budoucnost jasná. Od zkušenosti jako au-pair (které vedly ke zdokonaleni anglického jazyka), přes pozici “private tutor” pro britskou rodinu ve Španělsku, až po mnoholetou zkušenost na pozici “preschool coordinator” v mezinárodni škole v Haagu se dostáváme k 17 letům praxe. Dobrodružná povaha se (kromě cestovaní) promítla do ambice spoluzaložit vlastní mateřskou školu. Luciina práce je jí zároveň koníčkem, je sběratelkou všemožného (vše se totiž dá použít ve výtvarných a jiných projektech s dětmi). Je profesionální optimistka, baví ji politika, věda, má ráda dobré jídlo a úplně nejraději tráví čas s rodinou a přáteli.

Bc. Lenka Trávníková
ředitelka provozu
předškolní pedagog

 

 

 

Lenka vystudovala střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku, neboť ji práce s dětmi vždy bavila. Po studiu a následné pracovní zkušenosti v soukromé mateřské škole se rozhodla zdokonalit si znalost cizích jazyků a také rozšířit obzory. Proto si vyzkoušela práci au-pair v Německu a několik let poté také ve Velké Británii. Protože má ráda nové výzvy, rozhodla se pro vstup do Armády České republiky, kde pracovala 4 roky na pozici Výkonného praporčíka. Po odchodu z armády uplatnila své zkušenosti jako Office manažer na centrále Komerční banky. Práce s dětmi ji však chyběla čím dál více a proto přijala nabídku na pozici speciálního pedagoga v Dětském domově v Hranicích, odkud pochází. Díky této práci si doplnila vzdělání o studium Speciální pedagogiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Při práci v dětském domově současně vedla kroužek angličtiny v soukromé mateřské škole, odkud vzápětí přišla nabídka na pozici učitelky nově otevřené česko-anglické třídy. Tato práce byla přesně to pravé ořechové, neboť ve výuce cizího jazyka v předškolním věku spatřuje velký význam. Láska k práci s dětmi spolu se všemi získanými zkušenostmi z dalších odvětví vedla v rozhodnutí spoluzaložit vlastní mateřskou školu. Lenka je povahou perfekcionalista, má ráda nové výzvy a je pro ni důležité věci dotahovat do konce. Má ráda dobré knížky, hudbu (léta zpívala s kapelou) a hraje na kytaru. Život si nedovede představit bez rodiny a přátel a také své práce, která je pro ni velkým hnacím motorem a věčnou motivací.

Ludmila Křížová, DiS.
předškolní pedagog

Lída vystudovala v Brně obor malby, grafiky a interiérový design, kde mimo jiné působila i jako učitelka výtvarné výchovy v ZUŠ. Další pracovní zkušenosti ji přivedly do Prahy, kde v interiérové oblasti pracuje i nadále. Nejen v Brně, ale i v Praze při DDM se věnovala aktivitám pro předškolní děti a mládež, jako byly výtvarné kurzy na letních táborech a workshopy. Práce s dětmi je její koníček a inspirace. To ji přimělo vystudovat VOŠP.
Sv. Jan pod Skalou. Ráda cestuje, ze sportu se věnuje cyklistice a běhu na lyžích. Má dvě dospělé děti.

Ing. Zdenka Melterová
chůva v jeslích

Zdenka již ve studentských letech ráda pracovala s dětmi. Vedla školní oddíly ZŠ, jezdila na letní tábory a také pracovala jako instruktorka plavání pro předškoláky. Vystudovala Gymnázium a VŠE. Před 2 roky se opět vrátila k práci s dětmi po absolvování rekvalifikačního kurzu pro chůvy. Má 2 dospělé děti. Ráda čte knihy, hlavně cestopisy a životopisy. Miluje hory a jakýkoliv pohyb. Ze všech ročních období má nejraději léto, kdy všechno kvete a zraje.

Gábina Šperlová 
hospodyňka

Gábinka má na starosti především přípravu pokrmů pro děti. S touto prací má bohaté zkušenosti, což dokazuje každodenní přípravou výborných a pestrých svačinek, které dětem dodají hodně energie na celý den. Také se pečlivě stará, aby vše, co je spojené s její prací bylo vždy čisté a připravené. Samotná práce s dětmi je jí také velmi blízká a má s ní nemalé zkušenosti, což s radostí uplatňuje i v Little England.

Tereza Hanfová
pohybové aktivity

 

Terezka zajišťuje pohybové aktivity pro děti, specializuje se na jógu a je i nedílnou součástí dopoledních i odpoledních programů.

Lucie Třešňáková
administrativa

 

Lucie pomáhá s organizací a chodem školy. Pečuje o tým a komunikuje s rodiči. Věnuje se i dětem v dopoledním i odpoledním programu a podílí se na asistencích ve třídách.Reference

Od prvního okamžiku, kdy jsme vstoupili do prostor školky Little England jsme věděli, že je to „to pravé“ pro našeho syna! Bylo to v době, kdy školička byla teprve ve svých začátcích, ale přesto perfektně připravena, jak profesionálním týmem pedagogů...

Číst více
Při první návštěvě Little England mě velmi mile překvapilo množství místa a světla, které prostředí školky a jesliček nabízí, a take přístup učitelek byl na první pohled skvělý. Naše děti začali navštěvovat školku a jesle hned první školní den 2. 9. 2015...

Číst více