Little England - Mateřská škola
Little England - Mateřská škola / Preschool
CZ EN

Naším cílem je pomoci
Vašim dětem vybudovat co
nejpevnější základy

…pro jejich budoucnost

Náš tým

           Lucie England

  • ředitelka vzdělávání
  • předškolní pedagog

Lucie vystudovala předškolní pedagogiku a od začátku věděla, že práce s dětmi tohoto veku je její srdcová záležitost. V kombinaci s láskou k anglickému jazyku a dobrodružnou povahou byla profesní dráha a budoucnost jasná. Od zkušenosti jako au-pair (které vedly ke zdokonaleni anglického jazyka), přes pozici “private tutor” pro britskou rodinu ve Španělsku, až po mnoholetou zkušenost na pozici “preschool coordinator” v mezinárodni škole v Haagu se dostáváme k 17 letům praxe. Dobrodružná povaha se (kromě cestovaní) promítla do ambice spoluzaložit vlastní mateřskou školu. Luciina práce je jí zároveň koníčkem, je sběratelkou všemožného (vše se totiž dá použít ve výtvarných a jiných projektech s dětmi). Je profesionální optimistka, baví ji politika, věda, má ráda dobré jídlo a úplně nejraději tráví čas s rodinou a přáteli.

   Bc. Lenka Trávníková

  • ředitelka provozu
  • předškolní pedagog

Lenka vystudovala střední pedagogickou školu se zaměřením na předškolní pedagogiku, neboť ji práce s dětmi vždy bavila. Po studiu a následné pracovní zkušenosti v soukromé mateřské škole se rozhodla zdokonalit si znalost cizích jazyků a také rozšířit obzory. Proto si vyzkoušela práci au-pair v Německu a několik let poté také ve Velké Británii. Protože má ráda nové výzvy, rozhodla se pro vstup do Armády České republiky, kde pracovala 4 roky na pozici Výkonného praporčíka. Po odchodu z armády uplatnila své zkušenosti jako Office manažer na centrále Komerční banky. Práce s dětmi ji však chyběla čím dál více a proto přijala nabídku na pozici speciálního pedagoga v Dětském domově v Hranicích, odkud pochází. Díky této práci si doplnila vzdělání o studium Speciální pedagogiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Při práci v dětském domově současně vedla kroužek angličtiny v soukromé mateřské škole, odkud vzápětí přišla nabídka na pozici učitelky nově otevřené česko-anglické třídy. Tato práce byla přesně to pravé ořechové, neboť ve výuce cizího jazyka v předškolním věku spatřuje velký význam. Láska k práci s dětmi spolu se všemi získanými zkušenostmi z dalších odvětví vedla v rozhodnutí spoluzaložit vlastní mateřskou školu. Lenka je povahou perfekcionalista, má ráda nové výzvy a je pro ni důležité věci dotahovat do konce. Má ráda dobré knížky, hudbu (léta zpívala s kapelou) a hraje na kytaru. Život si nedovede představit bez rodiny a přátel a také své práce, která je pro ni velkým hnacím motorem a věčnou motivací.

   Bc. Ludmila Motáňová

  • vedoucí předškolní pedagog

Lída pochází ze Severní Moravy. Vystudovala střední školu sociální péče a služeb v Zábřehu, kde se zaměřila na obor Výchovná a humanitární činnost. Ta ji přivedla k lidem se speciálními potřebami od novorozeneckého oddělení až po domovy důchodců. Po ukončení maturity se vydala pracovat jako au-pair do skotského Edinburghu, kde studovala angličtinu a starala se o dvouletá dvojčátka. Po této zkušenosti se rozhodla pro studium těch nejmenších a to Speciální pedagogiku raného věku v Olomouci, kdy mohla pracovat s dětmi se speciálními potřebami od narození do 7 let věku. Po škole začala pracovat v jeslích a mezinárodní školce v Praze, v mezičase se starala o děti ve španělské Zaragoze a nakonec ji cesta zavedla do Little England, kde jako vedoucí učitelka může s radostí uplatňovat všechny své získané vědomosti. Mezi její záliby patří cestování, hudba, sport a přátelé.

       Bc. Lucie Fučíková

  • předškolní pedagog

Lucie již na základní škola věděla, že práce s dětmi by ji velice bavila, ale nenašla odvahu přihlásit se na přijímací zkoušky středních pedagogických škol. A tak se rozhodla pro studium na obchodní akademii. Svou touhu po učitelské profesi ale naplňovala jako lektor dětských kategorií v tanečním centru, kde vedl 4 kurzy. Dále se také podílela na organizaci nejrůznějších dětských akcí (narozeninové oslavy, maškarní bály, dny dětí aj.)a to ať už na dětských táborech či v jejím rodném městě Písku. Po absolvování střední školy opustila svět čísel a zahájila studium na pedagogické fakultě, obor Učitelství pro MŠ, kde mimo jiné získala ze specializací i zkušenost s dramatickou výchovou. Toto studium úspěšně ukončila závěrečnou bakalářskou zkouškou. Jako učitelka působila při studiu v rámci souvislé praxe asi 1,5 roku a nyní je vděčná, že může výt součástí týmu v Little England.

   Ing. Zdena Melterová

  • chůva v jeslích

Zdenka již ve studentských letech ráda pracovala s dětmi. Vedla školní oddíly ZŠ, jezdila na letní tábory a také pracovala jako instruktorka plavání pro předškoláky. Vystudovala Gymnázium a VŠE. Před 2 roky se opět vrátila k práci s dětmi po absolvování rekvalifikačního kurzu pro chůvy. Má 2 dospělé děti. Ráda čte knihy, hlavně cestopisy a životopisy. Miluje hory a jakýkoliv pohyb. Ze všech ročních období má nejraději léto, kdy všechno kvete a zraje.

      Benjamin O‘ Byrne

  • rodilý mluvčí

Ben je učitel anglického jazyka s dlouhodobou zkušeností v oblasti vzdělávání předškolních dětí, který svými převážně konverzačními aktivitami podporuje intenzivní výuku anglického jazyka v LITTLE ENGLAND. Jsme rádi, že máme v našem teamu i mužské zastoupení. Ben to s dětmi opravdu umí a děti ho za to milují.

    Martina Dlouhá

  • hospodyně

 

Martina má na starosti v Little England především přípravu pokrmů pro děti. S touto prací má bohaté zkušenosti, což dokazuje každodenní přípravou výborných a pestrých svačinek, které dětem dodají hodně energie na celý den. Také se pečlivě stará, aby vše, co je spojené s její prací bylo vždy čisté a připravené. Samotná práce s dětmi je jí také velmi blízká a má s ní nemalé zkušenosti, což s radostí uplatňuje i v Little England.Reference

Od prvního okamžiku, kdy jsme vstoupili do prostor školky Little England jsme věděli, že je to „to pravé“ pro našeho syna! Bylo to v době, kdy školička byla teprve ve svých začátcích, ale přesto perfektně připravena, jak profesionálním týmem pedagogů...

Číst více
Při první návštěvě Little England mě velmi mile překvapilo množství místa a světla, které prostředí školky a jesliček nabízí, a take přístup učitelek byl na první pohled skvělý. Naše děti začali navštěvovat školku a jesle hned první školní den 2. 9. 2015...

Číst více